Reading Slump Nedir?Reading Slump ile nasıl başa çıkılır?

  • Home
  • İnceleme
  • Reading Slump Nedir?Reading Slump ile nasıl başa çıkılır?

Merhaba sevgili kitapseverler, Tüm yazılarımızda kitap incelemesi yaptık. Bugün farklı bir konu ile karşınızdayım. Ama tabi bizim işimiz kitap üzerine konuşmak olduğundan kitap ile ilgili bir terim hakkında konuşacağız. Reading Slump nedir?

READİNG SLUMP NEDİR?

Reading Slump hemen hemen her kitapseverin başına gelebilecek bir durumdur. Belki bugüne kadar adını hiç duymamış olabilirsiniz ama bu yaşamadığınız anlamına da gelmez. Reading Slump okuyamama, okumada tıkanma anlamlarına gelebilir. Zira Türkçede tam bir karşılığı yok diye biliyorum.

Bazen bazı anlarda kitabı okuduğumuz halde odaklanamama, kitap çok akıcı olmasına rağmen ilerleyememe, çok severek okuduğunuz türleri bile okurken anlayamadığınızı düşündüğünüz zamanlar olmuştur. Siz adını bilmeseniz de işte tam olarak Reading Slump yaşıyorsunuz demektir.

READİNG SLUMP İLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI 

Peki biz böyle bir durum ile karşılaştığımızda neler yapmalıyız? Yani Reading Slump yaşadığımızı bilmesek bile okumamızda bir tıkanıklık hissediyorsak bunu karşısında ne tür bir tavır takınmalıyız?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bazen bazı şeyleri zorlamak görmek istemediğimiz sonuçlar görmemize neden olabilir. O yüzden bu konuda kendimizi okuma konusunda zorlamamalı ve ipleri daha da gergin hale getirmemeliyiz. İnanın bu kitap ile sizin aranıza daha fazla mesafe girmesine neden olur. O yüzden biraz zihnimizi dağıtmalı ve ufak yazılarla kendimizi tekrar eski haline getirmeye çalışmalıyız. Zorla güzellik olmayacağı gibi böyle bir durumla karşılaşıyorsak eğer zorla okuyup okuduklarımızı anlamanın farkına varamayız. Ben biraz kendinizi rahatlatmanızı tavsiye eder ve böyle bir sorunla karşılaşmamanızı karşılaşsanız da üstesinden gelmenizi dilerim.

Keyifli okumalar. Bol kitaplı günler?

 

LEYLA AÇIKGÖZ

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments