POPÜLER DIZI: VINCENZO

Vincenzo, bir insanın tek başına, zekasıyla her türlü işi yapabileceğini göstermektedir. Son dönemin popüler dizileri arasındadır. Özellikle çektiği sahneler ile adından sıkça söz ettirmiştir.

POPÜLER DIZI: VINCENZO

vincenzo

Tür: Romantik, Dram, Hukuk, Aksiyon, Komedi

Yönetmen: Kim Hee-Won

Yayıncı: TvN, Netflix

Bölüm Sayısı: 20

Yapım Yılı: 2020-2021

Ülke: Güney Kore

Konusu

vincenzo

Dizi, Vincenzo Cassano’nun hikayesini anlatmaktadır. Korece adı Park Joo-Hyung olan Vincenzo, küçük yaşta annesi tarafından yetimhanede bırakılır. İtalyan bir aile tarafından evlat alınan Vincenzo avukat olur. Mafyanın içinde büyüyen Vincenzo, İtalya’da mafyalara danışman avukatlık yapar. Ancak patronu ve baba dediğin insanı kaybetmesi ve mafyalar arasında bir savaş başlaması neticesinde Kore’ye dönmek zorunda kalır.

Vincenzo Kore’den bir görevi yerine getirip gitmeyi planlar ancak hiçbir şey planladığı gibi gitmez. Bir tür savaşın içine giren Vincenzo, acımasız, köklü ve kanunsuz işler yapan bir şirketle karşı karşıya kalır. Bu şirketin kanunsuzluklarını, cinayetlerini ve gizli işlerini ortaya çıkarmak için avukat Hong Cha-Young ile işbirliği yapar.

Avukat Hong Cha-Young hem intikamını almak hem de mağdurlara yardım etmek için Vincenzo ile birlik olur. Acımasız bir şirketle karşı karşıya kalan ikili soluksuz bir mücadelenin içine girer. Bu süreçte hem sevdiklerini hem de masum insanları kaybederler. Dizi, özellikle İtalya sahnelerinin Kore’de ustalıkla çekilmesinden dolayı adından övgüyle söz ettirmiştir. Hukuk, Suç ve aksiyon severler için oldukça tatmin edici bir dizidir.

Karakterler

vincenzo

Song Joong-Ki

vincenzo

Dizide Vincenzo Cassano karakterine hayat vermiştir. Mükemmel bir ikna ve iletişim yeteneğine sahiptir. Oldukça karizmatik bir yapısı vardır. Keskin bir zekaya sahiptir. Düşmanının ne yapacağını önceden kestirecek ondan önce atağa geçmektedir. O sadece görevine odaklanmış ve başka bir şeyin aklını karıştırmasına izin vermemiştir. Kore’ye geldikten sonra farklı düşmanlar ve farklı duygular keşfetmiştir. Burada etrafında olan insanlardan daha değişik daha farklı karaktere sahip insanlar tanımıştır.

Jeon Yeo-Bin

vincenzo

Dizide avukat Hong Cha-Young karakterini canlandırmıştır. Uçuk bir karakterdir. Göründüğünden daha zekidir. Kore’nin en önemli hukuk firması Woosong’ın en iyi avukatlarındandır. Bir davayı kazanmak için her ola başvurmaktadır. Ancak hem yaşadığı kayıp hem de Vincenzo’nun hayatına girmesiyle değişmeye başlayacaktır.

Taecyeon

vincenzo

Dizide stajyer avukat Jang Jun-Woo karakterine hayat vermiştir. Neşeli ve saf bir karaktere sahiptir. Çalışkan biridir. O, Hong Cha-Young ile çalışmaktadır. Vincenzo’nun gelmesiyle farklı bir ruha bürünecek ve saklı olan sırları ortaya çıkacaktır.

 

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments