NETFLİX’İN GÜNEYKORE SİNEMASINDAKİ ZOMBİ YÜZÜ

  • Home
  • Film
  • NETFLİX’İN GÜNEYKORE SİNEMASINDAKİ ZOMBİ YÜZÜ
Alive

Senaryosunu yazan ve yöneten ChoIl-hyung’un Matt Naylor’ın Alone filminden uyarladığı Alive filmi; zombi kıyameti sırasında evinde hapsolan video oyunu canlı yayıncısı Joon-woo’nun hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

ALIVE FİLMİNDE YAŞAYANLARDAN MISINIZ?

 Güney Kore sineması severlerinin merakla beklediği yeni zombi filmi Netflix’te de yayınlandı. Uluslararası sinema izleyicilerinin de radarına giren dizi bizim de gözümüzden kaçmadı. Yeni filmimizle ilgili konuşmaya başlamadan önce, Güney Kore sinemasının zombi filmlerini merak ettik. Ve sizler için biraz derine daldık.

Güney Kore sinemasının en ilgi çeken zombi filmlerinden ilki Train toBusan olmuştu. YeonSang- Ho’nun yönetmenliğinde çekilen film,Güney Kore sinemasını hareketlendirmiş, sinemalarına yabancı olan bu türün 10 milyonu aşkın izleyicisiyle izlenme rekorunu elde etmişti. Öyle ki, izleyicinin de filmin devamında neler olduğunu merak etmesiyle devam filmi Peninsula çekildi. Yakın zaman önce de fragmanı yayınlanmıştı. İzleyicilerin merakla beklediğini tahmin edebiliyorum.

Train toBusan filminin bu kadar rağbet gören bir yapım olması Netflix’i yeni filmimiz Alive’ın yayınlanması için harekete geçirmişe benziyor. 2020 yılında yayınlanan Netflix filmlerinin arasında karşımıza çıkan Alive filmi izleyenleri tatmin edip etmediğini, sonraki zamanlarda yeni zombi filmlerini görüp görmememize göre anlayabileceğiz.Alive

Senaryosunu yazan ve yöneten ChoIl-hyung’un Matt Naylor’ın Alone filminden uyarladığı Alive filmi; zombi kıyameti sırasında evinde hapsolan video oyunu canlı yayıncısı Joon-woo’nun hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

Sabah geç saatte uyanan Joon-woo olanlardan habersiz pencereden dışarı bakınca, gördüğü manzara karşısında kendisine gelemiyor. Ailesinden haber de alamayınca daha da telaşlanan Joon-woo evinde ki yiyecekler ile neler yapacağını düşünmeye başlıyor. Daha sonra ailesinin kendisine gönderdiği mesajı okuyor ve babasının da dediği gibi ‘’Hayatta kalmalısın’’ sözüne tüm gücüyle sarılıyor.Alive

Evine girmeye çalışan zombilere karşı savaşan Joon-woo, açlıkla da mücadele etmeye başlıyor. Süreç onun için daha zor ilerlemeye başlıyor. Yaşamına son vermek isterken, karşı katlarda hayatta   kalabilen Yoo-bin sayesinde hayatta kalıyor.

Yoo-bin ile iletişim kurmaya çalışan Joon-woo,yeni tanıştığı hayatta kalma arkadaşıyla beraber buradan kaçış yollarını arıyor. Yiyeceklerini paylaşan iki yeni arkadaş,kendilerini bu belirsizlikten çıkaracak aydınlık konulardan da bahsediyor. İki karakterimizin de yaşamaya hevesli olmalarıya ihtiyacı olduğunu gözlemliyoruz.

Yaşadıkları binadan kurtulan iki arkadaş, bir zombiyi esir alan hayatta kalmak için de yardımına ihtiyacı olan insanları öldüren yaşlı bir insanın dairesine girmek zorunda kalır. Joon-woo yaşanan arbedeler sonucunda Yoo-bin ile kurtulmayı başarır.

İki arkadaş teras kata çıktıklarında kimsenin onları görmemesinden ötürü hayal kırıklığına uğrasalar da devriye gezen ekibin son anda kendilerini bulmasıyla hayatta kalmayı başarır.

Babasının hayatta kalması dileğini gerçekleştiren Joon-woo ve Yoo-bin’in hikayesi bu şekilde sona erer. Fakat tahminimizce kurtulduktan sonra da sıkı arkadaş oldular. Bizden demesi…

 

Diğer inceleme yazılarımız için tıklayınız..

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
7
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments