Nanno: Kaos’un Kızı/ Sezon 2

  • Home
  • Dizi
  • Nanno: Kaos’un Kızı/ Sezon 2

Farklı okullara geçiş yapan ve insanların gerçek yüzlerini ifşa eden yetenekli kız Nanno ve hikayesi 2. sezonu ile Netflix’te yayınlanacak.

nanno

”Hepimiz şu güzelim dünyada sayısız defa özür işitmişizdir. Hata yaptığımızda özür dileriz. Ama hata yapmaya devam ederiz. Belki de dilediğimiz her özür bir sonraki hatamız içindir.”

Tayland’ın Black Mirror’u olarak adlandırdığım, Chicha Amatayakul adlı güzel oyuncunun başrolünde yer aldığı dizi ‘Girl From Nowhere” 2. sezonuyla Netflix’te izleyicileriyle buluşacak.

Black Mirror’a benzetme nedenim ise her bölümde farklı konuların anlatılması. Tabi ki aynı karakterin her bölümde yer alması temel farklılıklardan biri.

Fakat izlediğinizde, olay örgülerinin bağlandırıldığı kısımlar sizin de benim gibi düşünmeye iteceğine eminim.

Her bölümde farklı okullarda karşımıza çıkan Nanno, okullarda yaşanan hareketliliğin merkezinde yer alıyor. Her bölümün sonunda da öğrencisi olduğu okuldan ayrılıyor.

Bu bize Nanno’nun okullarda ki farklı olayları göstermemizi istediğini çağrıştırdı.

nanno

Dizimizin ilk bölümünde Nanno öğrencisi olduğu ”Yılın en saf okulu” seçilen okulun popüler öğretmeninin öğrencilere uyguladığını tacizleri ifşa eder ve böylece gerçek yüzünü ortaya çıkarır.

Böylece Nanno şaşaalı ödüller alan okulların bile,kendi içinde kötülükler barındırdığını bizlere göstermiş oldu.

İleri ki bölümlerde mükemmel görünen okullarda yer alan Nanno,okullarda yaşanan olayları bizlere göstermeye devam eder.

”Yetişkinlerin söylediğine göre okullar güvende olduğumuz yerlermiş. Okullar masumiyetin hakim olduğu yerlermiş. Şiddetin barınmadığı yerlermiş. Fakat dış dünyadan okula şiddet taşınırmış. Öyle mi?”

Netflix’in sevdiği isyankar tarzda bir dizi imajı çizmiş olabiliriz. Fakat öyle bir dizi ki,dünyada yer alan eğitimsel sorunların üstünde durulmuş ve bizlere bu olayların gerçekte de olduğunu hatırlattı.

Diğer bölümlerde de bizlere güzelliğin ölçüt tutulduğu, çalıntı eserlerle yarışmalarda ödüller kazanan öğrencilerin okulda dâhi ilan edildiği, öğretmenin kendi hayatını öğrencilerinin yararının üstünde tuttuğu okullarda ki olayları gösterdi.

Güzelliğin ölçüt olarak tutulduğu okulda birbirleriyle rakip olan kızların, birinci olmak için yapamayacağı kötülük olmadığını gördük.

Çalıntı eserler ile kendilerini dahi ilan eden öğrencilerin ve okulun adının gururla anılmasını isteyen öğretmenlerin birbirlerine sırt çıkmasını izledik.

Peki Nanno, sadece okul yönetimini ve öğretmenleri mi gösterdi?

Tabi ki hayır. Bizlere öğrencilerin de birer insan olduğunu, insanların da farklı yüzleriyle neler yapabileceklerinden de bahsetti.

nanno

”Gerçek pırlantalar, karanlıkta dahi parlarlar.”

Öğrencilerin iç dünyalarıyla da ilgili olan Nanno; babasının kendisini fark etmesi için sürekli hırsızlık yapan, okulunda ki büyülü duvara tüm dileklerini yazıp gerçekleştirdikten sonra insanların yok olmasını sağlayan, ailesinin maddi durumlarından utanıp arkadaşlarına kendisini başka biri gibi tanıtan öğrencilerle de arkadaşlık kurdu.

Onların hayatlarında ki öfkeyi, korkuyu,nefreti hem bize hem de arkadaşlarına gösterdi. Hepsi hikayesinin sonunda her ne kadar pişman olsalar da Nanno, her son da onlara veda etti.

nanno

Nanno’nun bu şeytani gülümsemesini izlerken bizim de tüylerimiz  ürperdi. Nanno karakterine can veren oyuncu rolüne tamamen adapte olmuş. Başkasının oynadığını düşünemiyorsunuz bile.

Sadece Nanno’yu değil, her bölümde yer alan yardımcı oyuncuları da başarılı bulduğumuzu söylemek isteriz.

13 bölümden oluşan dizimizde ki en beğendiğimiz bölümü de söylemeden geçemeyiz. Lise zamanında arkadaşlık kuran ve dışlanan Nanno, dizimizin son iki bölümünde kendisine yapılanların hesabını soruyor.

Eski arkadaşlarının sırlarını ortaya döken Nanno, en sonunda hiçbir arkadaşının birbirlerine karşı dostluk beslemediğini ve insanların binlerce yüzü olabileceğini söylüyor.

”Sürekli hata yapıp sonsuza dek özür dilemeyi öğreniriz. Okul fark etmemizi sağlar. Başkalarından sıyrılmak için ne gerekiyorsa yapmamız gerektiğini. Ama nihayetinde anlarız ki yaptıklarımıza değmezmiş. Güzelliğin hayattaki tek önemli şey olduğunu gösterir. En güzel olamıyorsak da başkalarını çirkinleştirmemiz gerektiğini. Okul bize,paraya tapacak olursak paranın, insan olmaktan daha kıymetli hale geldiğini gösterir. Güç eline geçtiğinde, en zayıfların bile kötü olabileceğini gösterir bize. Ve herkesin bildiği gibi, karmanın, eylerimizin sonucu olduğunu.”

Ayrıca yapılan röportajlarında güzel oyuncu Chicha Amatayakul, Netflix’te yer almaktan mutlu olduğunu ve dizimizin devamının geleceğini bizlere heyecanla söylüyor.

Diğer yazılarımızı da okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
28
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments