MY COUNTRY: THE NEW AGE

My Country Kore dönem dizileri arasında dikkat çekmektedir. Konusu ve işleyişi bakımından diğer dönem dizilerinden biraz farklıdır. Bu dizide aksiyon sahneleri daha fazladır ve iki dostun amaçları için birbiriyle nasıl düşman olabileceğini göstermektedir.

 MY COUNTRY: THE NEW AGE

my country

Konusu

Dizi, Goryeo Hanedanlığının sonu ve Joseon Hanedanlığının başlangıç dönemini konu almıştır. İki yakı arkadaş olan Seo Hwi ve Nam Sun-Ho sevdiklerini korumak için mücadele etmektedir. Seo Hwi küçük yaşta babasının ölümünü görmüştür. Bu ona ve kardeşine büyük bir travma yaratmıştır. Kız kardeşinin bir rahatsızlığı vardır ve Seo Hwi onu korumaya çalışmaktadır. Babalarının ölümünden sonra ekonomik olarak zayıflamışlardı.

Nam Sun-Ho saygın bir ailenin oğludur. Ancak annesi alt sınıftan geldiği için ailede kabul görmemiştir. Küçükken annesini kaybeden Sun-Ho, onun ölümünden babasını sorumlu tutmaktadır. Babası çeşitli yolsuzluklara karışmış ve acımasız bir adamdır. Sun-Ho babasıyla mücadele etmektedir. Bu iki arkadaş bir yanlış anlaşılma sonucu birbirlerine düşman olmuşlardır.

Tür: Tarih, Dram, Aksiyon

Yönetmen: Kim Jin-Won

Yayıncı: JTBC, Netflix

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2018-2019

Ülke: Güney Kore

Karakterler

my country

Woo Do-Hwan

my country

Dizide Nam Sun-Ho karakterini canlandırmıştır. Saygın bir aileden gelmektedir. Cesur, duygusal, zeki ve hırslı bir karaktere sahiptir. Seo Hwi ile çok yakın arkadaşlardır. O annesinin ölümünden babasını sorumlu tutmaktadır ve onunla mücadele etmektedir. Sevdiklerini korumak için her şeyi yapabilen bir insandır.

Yang Se-Jang

my country

Seo Hwi karakterine hayat vermiştir. Onun babası hem general hem de Goryeo’nun en iyi kılıç ustasıdır. Ancak babasının ölümü onun hayatını tamamen değiştirmiştir. Yardımsever, cesur, neşeli ve duygusal bir karaktere sahiptir. Kardeşini ve sevdiklerini korumak için mücadele etmektedir.

Jang Hyuk

my country

Dizide Prens Lee Bang-Won karakterine hayat vermiştir. Babasına Goryeo Hanedanlığını devirip Joseon Hanedanlığını kurarak tahta çıkmasına yardımcı olmuştur. Ancak babası onu değil üvey kardeşini veliaht prens ilan etmiştir. O, babasına karşı mücadele ederek, tahtı almayı istemektedir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
61
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments