KORE DÖNEM DİZİSİ: THE TALE OF NOKDU

  • Home
  • Dizi
  • KORE DÖNEM DİZİSİ: THE TALE OF NOKDU

Tale of Nokdu Kore dönem dizileri arasında dikkat çeken yapımlardandır. Dizideki komik sahneler ve sırlar dizinin dikkat çekmesinde büyük katkı sağlamıştır. Keyifle izlenebilecek bir dönem dizisidir.

KORE DÖNEM DİZİSİ: THE TALE OF NOKDU

 Konusu

the tale of nokdu

Dizi, ailesinin bir saldırıya uğraması sonucu dullar köyüne giderek, kadın kılığına giren Jeon Nok-Du’nun etrafında dönmektedir. Nok-Du, ailesine saldırılanların kim olduğunu ve kendisinin aslında kim olduğunu öğrenmek istemektedir. Bunu yaparken kadın kılığına girmek zorundadır.

Onun hayatını değiştirecek önemli bir sır vardır. Nok-Du’yu bu süreçte zorlu mücadeleler beklemektedir. Kendisinin kim olduğunu öğrendiğinde hayatı tamamen değişecektir. O, hem kendisini hem ailesini hem de krallığını düşmanlardan kurtarmak için zorlu mücadeleler vermek zorundadır. Bu süreçte aşkı ve arkadaşlığı da bulacaktır.

Tür: Romantik, Komedi, Tarih, Aksiyon

Yönetmen: Kim Dong-Whi

Yayıncı: KBS2

Bölüm Sayısı: 16

Yayın Yılı: 2019

Ülke: Güney Kore

Karakterler

Jang Dong-Yoon

the tale of nokdu

Dizide Jeon Nok-Du karakterini canlandırmaktadır. Ailesi ile birlikte bir ada yaşamaktadır. Ancak bir gün saldırıya uğrarlar ve Nok-Du, bu kişilerin kim olduğunu öğrenmek için yola çıkmak zorundadır. Onların içine sızmak için dullar köyüne girerek kadın kılığına girmek zorunda kalmıştır. İyi, cesur ve sadık bir karaktere sahiptir.

Kim So-Hyun

the tale of nokdu

Dizide Nok-Du’nun sevdiği kadın Dong Dong-Ju karakterine hayat vermiştir. Gisaeng olmak için eğitim görmektedir. Sakar, yardımsever, cesur ve asabi bir karaktere sahiptir. Herkesten sakladığı bir sırrı vardır. Jeon Nok-Du ile tanıştıktan sonra hayatı tamamen değişecektir.

Kang Tae-Oh

the tale of nokdu

Dizide Cha Yul-Mu karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Yemek pişirmede oldukça iyi, yakışıklı ve popüler bir karakterdir. Kendisi Dong Dong-Ju’ya âşıktır. Onun sakladığı önemli bir sırrı vardır.

Jung Joon-Ho

the tale of nokdu

Joseon Kralı Gwanghae karakterine hayat vermiştir. İktidar hırsı olan ve bunun için her şeyi yapmaya hazır olan yalnız bir karaktere sahiptir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
781
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments