K-DRAMA: TAXI DRIVER

Taxi Driver,  yayınlandığı günden beri reytinglerde üst sıralarda yerini almış ve sosyal medyada adından sıkça söz ettirmektedir. Gerçek hayattan da izler taşıyan dizi, iyi insanların var olduğunu bize göstermektedir.

K-DRAMA: TAXI DRIVER

taxi driver

Tür: Aksiyon, Suç, Dram, Komedi

Yönetmen: Park Joon-Woo

Yayıncı: SBS

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2020-2021

Ülke: Güney Kore

Konusu

taxi driver

Taxi Driver, Carlos ve Lee Jae-Jin’in webtoonlarından uyarlanmıştır. Dizi, Rainbow Taxi adlı bir taksi şirketini anlatmaktadır. Rainbow Taxi özel bir taksi şirketidir. Onlar devletin ve kanunların korumadığı insanlar için çalışıp, suçlulara kendi yöntemleri ile ceza vermektedir. Rainbow Taxi müşterilerine intikam çağrı servisi sunmaktadır. Müşteriler intikam çağrı hizmetini seçerse, Rainbow Taxi şirketi onlar için suçlular ile mücadele edip, cezalarını kendi yöntemleri ile verirler. Her türlü hizmeti sunmaktadır.

Rainbow Taxi’nin intikam hizmeti sunmak için özel çalışanları vardır. Kim Do-Ki bunlardan birisidir. Geçmişinde bir travma yaşayan Kim Do-Ki, Rainbow Taxi şirketinin kurucusu Jang Sung-Cheol ile tanıştıktan sonra Rainbow Taxi şirketine katılmış ve buranın en önemli çalışanlarından birisi olmuştur. Saha görevlerine daima o gitmektedir. Dizi, yayınlandığı günden beri reytinglerde üst sıralarda yerini almış ve sosyal medyada adından sıkça söz ettirmektedir. Özellikle aksiyon sahneleri ile keyifli dakikalar yaşatmaktadır. Gerçek hayattan da izler taşıyan dizi, iyi insanların var olduğunu bize göstermektedir.

Karakterler

taxi driver

Lee Je-Hoon

taxi driver

Dizide taksi şoförü Kim Do-Ki karakterini canlandırmaktadır. Eski bir özel kuvvetler subayıdır. Annesi öldürüldükten sonra bir travma yaşamış ve hayatı değişmiştir. Rainbow Taxi şirketinin kurucusu ile birlikte intikam hizmeti sunmaya başlamıştır. Cesur, zeki ve dövüş sanatlarında üst düzey yeteneğe sahip birisidir. Duygularını dışarıya yansıtmayan soğuk bir karaktere sahiptir.

Esom

taxi driver

Dizide savcı Kang Ha-Na karakterine hayat vermektedir. Adaletli ve dürüst bir karaktere sahiptir. Adaletsizlikle karşılaştığı zaman farklı yollara başvurabilmektedir. Kim Do-Ki ile sürekli karşı karşıya gelen Ha-Na, ona karşı güvensizlik duymaktadır.

Kim Eui-Sung

taxi driver

Dizide Rainbow Taxi şirketinin kurucusu olan Jang Sung-Cheol karakterine hayat vermektedir. Oldukça kibar ve nazik biri olsa da, suçlulara karşı çok farklı bir kimliğe bürünmektedir.

 

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments