GÜZEL SAVAŞÇILAR: HWARANG

Hwarang, gerek müzikleri gerek oyuncuları gerekse konusu ile yayınlandığı dönemde ilgiyle karşılanmıştır. Dizide oynayan K-pop idollerinin de etkisiyle oldukça dikkat çekmiştir. Yayınlandığı dönemden bu zamana ilgiyle izlenen diziler arasına girmiştir.

GÜZEL SAVAŞÇILAR: HWARANG

KONUSU

Silla Krallığı döneminde, Kral Jinheung hanedanlığında gerçeklere dayalı bir tarihi dizidir. Silla Krallığı döneminde “Hwarang” ya da “Güzel Savaşçılar” adı altında geçen, genç ve güzel erkeklerden oluşan bir savaşçı grubu anlatmaktadır. Onlar savaş yetenekleri ve kılıç kullanmadaki ustalıklarının yanında, güzel ve mükemmel görünümleri ile de ön plandadırlar.

Ülkenin önde gelen ailelerinin çocuklarının toplandığı bu birlikte, tüm dengeler değişmiştir. Hayatı boyunca saklanarak ve yüzünü herkesten gizleyerek yaşayan kralın bu birliğe katılmasıyla olayların seyri değişecektir. En yakın arkadaşının kraliçenin muhafızı tarafından öldürülmesi sonucu Moo-Myung, arkadaşının intikamını almak için kralı öldürmek isteyecektir. Arkadaşının ölümünden sorumlu tuttuğu kralı öldürmek için tüm engelleri aşmak isteyen Moo-Myung, kendisini Hwarang’ta bulacaktır.

Farklı amaçlar için Hwarang’a alınan gençler, zamanla katı kast sistemini delerek arkadaşlığın ne demek olduğunu tadacaklardır. Dizi hem karakterleri hem konusu hem de arkadaşlığın ön plana çıkarılmasıyla izleyiciye keyifli anlar yaşatmaktadır.

Tür: Dram, Romantik, Tarih

Yönetmen: Yun Seong-Sik

Bölüm Sayısı: 20

Yapım Yılı: 2015-2016

Ülke: Güney Kore

 

KARAKTERLER

Park Hyung-Sik

hwarang

Silla’yı yöneten Kral Jinheung rolünde karşımıza çıkmaktadır. O, 15 yaşındayken tahta çıkmış ancak tehditlerden dolayı kral olduğunu saklayarak yaşamak zorunda kalmıştır. Uzun zamandır insanlardan ve ailesinden uzak yaşamıştır. Hassas bir karaktere sahiptir. Hayatı boyunca hiç arkadaşı olmamıştır. Annesinin kurduğu Hwarang’a girmesi sonucu hayatı tamamen değişmiştir. O, bu birliğe katılarak kendini geliştirmiş ve yavaş yavaş halkına yararlı bir kral haline gelmiştir.

PARK SEO-JOON

hwarang

Dizide Hwarang’ın bir üyesi olan ve efsanevi savaşçı Moo-Myung ile karşımıza çıkmıştır. Karakter olarak oldukça cesur, sevdikleri ve halkı için her şeyi yapabilecek kadar güçlü birisidir. Arkadaşının kraliçe muhafızı tarafından öldürülmesi sonucu hayatı tamamen değişecektir. O, A-Ro’yu sevmektedir.

GO ARA

hwarang

Dizide bir melez olan A-ro karakterinin canlandırmaktadır. O, yarı aristokrat yarı halk tabakasından gelmektedir. Neşeli, enerji dolu, ahlaklı ve onurlu bir kızdır. O, Moo-Myung ve kral bir aşk üçgeni içerisindedir.

CHOİ MİNHO

hwarang

Aristokrat bir aileden gelen Soo-Ho karakterini canlandırmaktadır. Savaşçı özelliği ile ön plana çıkan, pozitif bir kişiliğe sahiptir. Çapkın birisi olarak bilinir ancak Hwarang üyelerinin en romantiğidir. Kraliçeye olan sadakatiyle ön plana çıkmaktadır.

DO Jİ-HAN

hwarang

Aristokrat ailelerinin en güçlüsünün oğlu ve Hwarang birliğinin üyesi olan Ban-Ryoo karakterini canlandırmaktadır. Yakışıklı, güçlü, akıllı bir karaktere sahiptir. O, küçük yaşından itibaren güç arzusu ile büyütülmeye zorlanmıştır. Soo-Ho’nun kardeşi ile birbirlerini sevmektedirler.

JO YOON-WOO

hwarang

Hwarang grubunun üyesi olan Yeo-Wool karakterinin canlandırmaktadır. Yakışıklılığı ile bilinmektedir. Grubun gizemli üyesidir.

V

hwarang

Hwarang grubunun en genç ve en hassas üyesi olan Han-Sung karakterini canlandırmaktadır. Oldukça sıcak, cana yakın ve enerjik bir karaktere sahiptir. Hwarang’da olmak istiyor ancak bir savaşçı olmak istemiyordur.

 

Diğer yazılarımızı izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
38
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments