Gizlenen Beyaz Türk Piramitleri

Geçmişten günümüze kadar gelen, gizemi hala çözülemeyen pek çok yapı bulunmaktadır. Bu yapılardan en önemlisi ise piramitlerdir. Aklımıza hemen o ünlü Mısır Piramitleri geliyor değil mi? Peki, Çin’de bulunan Mısır Piramitlerinden çok daha gelişmiş ve tüm dünyadan adeta bir sırmışçasına saklanan Beyaz Türk Piramitlerinden haberiniz var mı? Gelin, yok edilmek istenen tarihi yapımıza bir bakalım.

Gizlenen Beyaz Türk Piramitleri

Piramitler bugün, Çin hakimiyetinde bulunan Doğu Türkistan sınırları içerisindeki Xi’an şehrine 100 km uzaklıktaki bölgede bulunuyor. Dağların etrafında irili ufaklı 100 adet piramit ve 300 m yüksekliğinde olan dünyanın en büyük piramidi yani Beyaz Piramit bulunuyor. Bölge deki piramitler; Çin Hükümeti tarafından büyük önlemlerle gizlenmesine rağmen, gelişen teknoloji beraberlerinde, Çin’ e yardım amaçlı gelen yabancılar ve uydu yardımı ile fotoğraflandırılmıştır.

Beyaz Türk Piramitleri’nin ilk keşfi; İkinci Dünya Savaşı sırasında Çin’e yardım malzemesi götüren, C-54 uçağından çekilen fotoğraftı. Fotoğraf 1954 yılında, Life dergisinde halka sunuldu ancak arkeologların tüm ısrarlarına rağmen Çin Hükümeti araştırılma yapılmasına izin vermedi. 1994 yılında ise piramitleri araştırmak üzere Alman bilim adamı Hartwig Hausdof, Çin’e gezi düzenlemiş ve piramitlerle ilgili birçok materyal ve fotoğraf toplamış. Çin bazı bilgilerin sunulmasına izin vermesiyle birlikte Hausdof, piramitlerin yapımı en az M.Ö. 2500’lere dayanmakta olduğunu ayrıca piramitlerde Ön Türklere ait bir çok yazıt ve ileri mumyalama tekniklerinin olduğu bir çok ceset gördüğünü paylaşmıştı.

Türk bilim adamı Kazım Mirşan; bugüne kadar çözülmeyen 184 adet Mısır Hiyerogliflerini Ön Türkçe olarak okudu. Mumyalama tekniklerinin ise, M.Ö. 3000’li yıllarda Altaylarda geliştiğini düşünerek; Eski Mısır’a mumyalamayı, Ön Türk uygarlıklarının öğrettiği sonucuna ulaştı. Ayrıca araştırmacı yazar Oktan Keleş, 2010 yılında risk alarak bölgeye illegal yollarla bir Türk rehber ve 83 yaşında Çinli bir zat ile girmiştir. Başta yaşlı adam piramitlerin çevresinde paralı muhabirler olduğunu ve ihbar edilebileceklerini, cezasını ise idama kadar gidebileceğini söylese bile Oktan Keleş adamı ikna etmiştir.

Çinliye göre piramitlerin saklanma nedeni ise bir efsaneye dayanmaktadır. Efsane ise şöyledir; Türkler, güneşin batmasına yakın bir zamanda orduları ile Çin’e tekrar gelecekler, Doğu’ya, Asya’ya ve dünyaya hakim olacaklardır. Çin’in katı kuralları nedeniyle tam bir araştırma yapılamadığı için piramitlerin kime ait olduğu ve içindekiler kesin olarak bilinemiyor. Ancak akıllarda tek bir soru kalıyor; Çin, piramitleri neden saklamaya çalışıyor?

Çinli, yıllar önce helikopterlerle piramitlerin üzerine toprak doldurup, bitkiler ektiklerini fakat çoğunun rüzgarla birlikte yok olduğu söylemiştir. Piramitlerin içerisine girdiklerinde ise Oğuz Kağanı temsil eden suret ayrıca bir mumya ve yanı başında kurt ve ay yıldız sembolleri gördüklerini anlatıyor Okan Keleş

 

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
2
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments