Esir Şarkılar Vadisi Kitabı

Merhaba sevgili kitapseverler, Bu yazımızda inceleyeceğimiz kitabımız Kimberley Freeman ın eseri “Esir Şarkılar Vadisi”

KIMBERLEY FREEMAN

Kimberley Freeman , Londra’da doğmuştur ve o üç yaşındayken ailesi Avustralya’ya taşınmıştır. Şu an yaşamakta olduğu Queensland’de büyümüştür. Asıl ismi Kim Wilkins olan yazar, çocuk ve tarihi kurgu kitapları da yazmıştır. Kimberley Freeman adını ise yazmakta olduğu kadın edebiyatı kitaplarında büyükannesini onurlandırmak için kullanmaktadır.                 

KİTAP İNCELEMESİ

Arkadya Yayınları’ndan çıkan kitabımız 813 sayfadır. İlk başta kitabın boyutunu ve sayfa sayısını görünce okumakta zorlanacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ama kitap oldukça akıcı ve sade bir dille yazılmış. Bu yüzden gözünüz korkmadan rahatlıkla okuyabileceğinizi bilmenizi isterim. Bu kitap birbirinden habersiz Ellie ve Angela’nın hikayesini anlatıyor. Merkeze bu iki kadını koyan yazar, bu iki kahramanımızın etrafında birçok karakterin de hayatına değinmiştir. Tabi bu karakterlerin hepsi Ellie ve Angela ile ilişkilidir. Angela Penny Bright adıyla anılan bir pop yıldızıdır. Başarı yakalamasına rağmen bağımlılığı yüzünden işler biraz ters gitmiş ve menajeri George tarafından tedavi edileceği bir yere gönderilmiştir. George’un yatırım yaptığı bir iş bulunmaktadır ve bu işin bitmesini istemez.

Penny ‘ye tıpatıp benzerliği olan birisinin varlığını öğrenir ve onu geçici bir süre Penny Bright olmaya ikna eder. O kişi Ellie’dir. Bu kısımda George’un Ellie Ve Angela’nın birbirine bu kadar benzeyebileceğine nasıl emin olduğu sorusu aklıma gelmişti. Ama kitabın sonlarına doğru bu gizemi ortadan kaldıran bilgilere ulaştım. Ellie ve Angela kardeşlerdi, ama birbirlerinden çok farklıydılar. Birisi hırs, daha çok para kazanma telaşı ile oradan oraya savrulurken diğeri ise olduğu yaşamadan memnun olma, fazlasında gözü olmama gibi duygulara sahipti. Kitap yazılırken günlük hayatta yaşadığımız duygulara bolca yer verilmiş. Sevme, ağlama, üzülme, gülme, korku….Bu kitabı okurken ülke ülke gezecek ve farklı hayatlarla tanışma fırsatı bulacaksınız. Şimdiden keyifli okumalar…

Soluğunuzu kesecek muhteşem bir dram hikayesi.”The Australian Women’s Weekly”

 

LEYLA AÇIKGÖZ 

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments