DOĞAL TAŞLAR 1 “Akik-Amazonit-Kehribar-Ametist-Aragonit”

  • Home
  • İnceleme
  • DOĞAL TAŞLAR 1 “Akik-Amazonit-Kehribar-Ametist-Aragonit”

Doğal taşlar…

Merhaba sevgili Gossive okuyucuları. Bugün ki yazımızda sizlere bir takım doğal taşların bilinen özelliklerinden bahsedeceğiz. Bahsi geçen olumlu etkilerin gerçekliği ise henüz kanıtlanmamakla beraber “fala inanma ama falsızda kalma” yaklaşımı ile konuya geçiyoruz :).

AGATE/AKİK TAŞI

Vücudumuzdaki kan dolaşımının ve sinir sisteminin sağlıklı çalışmasına katkı sağladığı bilinmektedir. Aynı zamanda pozitif enerji yayarak kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Cilt enfeksiyonlarında ve yaralanmalardaki faydası ise taşın vücuda teması sonucu gerçekleştiği söylenmektedir. Özellikle ruhsal açıdan olgunlaşma ve gelişmeye katkı sağlar. Bunların yanısıra Akik taşının insanın kendisine olan güvenini de arttırdığı bilinmektedir.

AMAZONİTE/AMAZONİT

 

Amazonit ise ağırlık olarak metabolizmayı hızlandırması ile bilinmektedir. Sinir sistemini dengeleyerek beyin rahatsızlıklarına iyi gelir. Aynı zamanda vücudumuzda oluşabilecek ağrıları dindirmek için taşın vücuda temas etmesi gerektiği söylenmektedir. Ruhsal açıdan ise kendimizi ifade etme yeteneğimizi geliştirir. Aynı zamanda zihni dengeler ve oluşabilecek problemleri önler. Faydasını etkin biçimde görebilmek için ise sürekli üstünüzde taşımanız gerekmektedir.

AMBER/KEHRİBAR

Kehribar taşının özellikleri arasında ilk öne çıkan cilt rahatsızlıklarına karşı olan faydasıdır. Özellikle sivilce, akne, siğil ve egzama gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda ağız ve geniz enfeksiyonlarına, guatr, kronik astım ve bronşit gibi hastalıkların giderilmesine fayda sağlar. Yaydığı sıcaklığın enfeksiyonu önlediği ve bağışıklık sistemini dengeleyerek kişiye uysallık ve yapıcı bir kişilik kazandırdığı bilinir.

AMETİST

Negatif enerjiyi toplayarak sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Özellikle yüksek ve düşük tansiyonu dengeler. Oluşabilecek rahatsızlıkları ise minimuma indirdiği düşünülmektedir. Cilt temizliğinde Ametist suyunun faydalarından ise bir takım kaynaklar bahsetmektedir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Uykusuzluk ve migren için faydalıdır. Ametist huzur taşı olarak da bilinmektedir. Özellikle meditasyonlarda kullanılması ise oldukça yaygındır. Faydalı etkilerini maksimum düzeyde görmek için ise sürekli üstünüzde taşımanız gerekmektedir.

ARAGONİT

Özellikle kemik ve kas hastalıklarında spazmlarda büyük etkisi vardır. Kırılan kemiklerin iyileşme sürecini destekler. Saç kaybını azaltır ve ateş düşürme etkisi vardır. Aşırı yorgunluk halinde yaydığı enerji kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Aynı zamanda kişilik olarak aşırı sinirlilik ve gergin davranışlarınızı azaltarak çevrenize karşı daha seviyeli tepkiler vermenizi sağlar.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
121
Tags:

Armağan Çakır

Ortaçağ'a hayran bir adam...

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments