DOĞAL TAŞLAR 5(KYANİT-LAPİS-MERCAN-NECEF-OBSİDYEN)

  • Home
  • İnceleme
  • DOĞAL TAŞLAR 5(KYANİT-LAPİS-MERCAN-NECEF-OBSİDYEN)

Doğal taşların insanlar üzerinde hem ruhsal hem bedensel olarak bir çok farklı etki bıraktıkları uzun yıllardan beri bilinen bir konudur. Bizde bu konu üzerine en bilindikleri sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz.

KYANİT/KYANİTE

doğal

Kyanit taşı yani bir diğer ismiyle rüya taşının özellikleri arasında en çok dikkat çekeni enerjimizi dengeleyerek sakinlik kazandırmasıdır. Yaymış olduğu yüksek titreşim ile enerjimizi dengeleyerek kötü enerjilerden vücudumuzu arındırır. Vücudumuzda bıraktığı bu pozitif etkiler sayesinde rahat ve huzurlu bir uyku geçirmemize olanak tanır. Aynı zaman da uyku halinde iken kötü enerjileri uzaklaştırması güzel rüyalar görmemizi sağlar. Özellikle kabuslarla başı belada olan kişilerin huzurlu bir uyku ihtiyacını karşılamasına yardımcı olabilecek bir taştır. Uyumlu olduğu burçlar ise balık, boğa, ikizler ve koç olarak bilinir.

LAPİS

Halk arasındaki yaygın ismi zihinsel temizlik taşıdır. Bu ismini ise psikolojik tedavilerdeki olumlu etkilerden dolayı almıştır. Kaygılarımızı azaltmaya yardımcı olarak canlılık hissi kazandırır. Aynı zamanda hafızamızı güçlendirerek kolay öğrenme ve öğrenilenleri akılda tutmamıza yardımcı olur. Bu sayede kişide öğrenme isteğini uyandırır ve canlı tutar. Bunun yanı sıra konuşma becerimize de katkı sağlayarak güzelleştirir. Yay ve terazi burçları ile uyumlu olduğu bilinmektedir.

MERCAN/CORAL

doğal

Mercan taşı kararlılığımızı arttırarak konsantrasyonumuzu güçlendirir. Bu etkisi ile ona kararlılık taşı da denilmektedir. Aynı zamanda hane içinde ki olumsuzlukları ve kötü enerjiyi ortadan kaldırır. Bedensel sağlığımız açısından kalp ve hormonsal sistemimizi düzenler. Uyumlu olduğu burçlar ise kova ve balıktır.

NECEF

doğal

Bu taş tüm kötü enerjiyi içine hapseder ve bedensel aynı zamanda ruhsal sağlığımızı korur. Dağ kristali de denilmektedir. Sindirim ve kan dolaşımı sistemimizi düzende tutar. İçerisinde bulunan suyun ise kişiye huzur ve ferahlık getirdiği bilinmektedir. Şans getirici özellikleri de olduğu bilinmektedir. İsmini ise Irak’ın aynı adı taşıyan Necef kentinden almaktadır. Özellikle tesbih yapımında kullanılan bu doğal taş Padişahlar için üretilen tesbihlerin yapımında tercih edilmiştir.

OBSİDYEN/OBSIDIAN

Üstünde taşıyan kişi kötü enerji ve kötü şanstan korumaktadır. Bu özelliği ile koruyucu taş olarak bilinmektedir. Aynı zamanda vücudumuzdaki enerjiyi dengeler ve ilişkilerdeki dengesizliğin giderilmesine yardımcı olur. Obsidyen taşı, çok çabuk soğuyan erimiş lavdan oluşmaktadır. Bir tür volkanik cam olan Obisdyen dünya çapında birçok yerde bulunur. Bir çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; siyah obsidyen, kahverengi obsidyen, kar tanesi obsidyen vb. Akrep, başak ve oğlak burçları ile uyum içerisindedir.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:

Armağan Çakır

Ortaçağ'a hayran bir adam...

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments