DC COMICS DİZİSİ: THE FLASH

  • Home
  • Dizi
  • DC COMICS DİZİSİ: THE FLASH

The Flash yayınlandığı dönemde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Dizi, DC Comics’in en çok ilgi gören yapımlarındandır. Dizide Flash karakterinin gençlik yılları anlatılmaktadır. Önemli bir hayran kitleye sahiptir.

 DC COMICS DİZİSİ: THE FLASH

the flash

 Konusu

Flash, büyük bir ilgiyle karışılnan bir DC Comics dizisidir. Barry Allen’ın çocukluğu trajedilerle doludur. Barry Allen küçükken bir yıldırım çarpması sonucu özel güçlere sahip olmuştur. Barry artık çok hızlı bir çocuktur. Barry annesinin katillerini bulmak ve babasını hapisten kurtarmak için mücadele etmektedir.

Barry, Central City Polis Birimi’nde adli laboratuvar asistanı olarak çalışmaktadır. O,insanlara yardım etmek ve kötü adamları yakalamak için Flash kimliğine bürünmüştür. Arrow ile ortak bölümleri olmuştur. Sırlarla dolu hayatı olan Barry, zorlu mücadeleler ile karşılaşmaktadır.

Tür: Aksiyon-Macera, Fantastik, Bilim Kurgu

Sezon Sayısı: 6

Yayın Tarihi: 2014

Ülke: ABD

Karakterler

Grant Gustin

the flash

Dizide Barry Allen karakterini canlandırmaktadır. Çocukluğu travmalarla geçen Barry, hem annesini kaybetmiş hem de babası hapse girmişti. Yıldırım çarpması sonucu güç kazanmış ve Flash karakterine bürünmüştür. Cesur, yardımsever, duygusal bir karaktere sahiptir. Central City Polis Birimi’nde adli laboratuvar asistanı olarak çalışmaktadır.

Candice Patton

the flash

Dizide Iris West karakterine hayat vermiştir. Korkusuz, cesur ve yardımseverdir. Dedektif olan Joe West’in kızıdır. Barry Allen Iris’ı sevmektedir.

Jesse L. Martin

the flash

Dizide dedektif Joe West karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Barry’nin annesi öldükten sonra onu himaye etmiştir. Barry’e her türlü yarımda bulunmaktadır. Oldukça cesurdur.

Tom Cavanagh

the flash

Dizide Harrison Wells karakterine hayat vermiştir. Gizemli bir kişiliktir ve sakladığı sırları vardır. Farklı kişiliklere sahiptir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
2
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments