Bir Wulf Dorn Kitabı “Psikiyatrist”

Çalışmaktan başka çaresi kalmayan genç psikiyatrist, korku, şiddet ve paranoyadan oluşan bu labirentte çıkış yolunu bulabilecek midir?

Bir Wulf Dorn kitabı “Psikiyatrist”

“O geldiğinde beni koruyacağına söz ver.”

Şiddet mağduru bir kadın hasta, psikiyatrist Ellen Roth’un kabusu haline gelir. Kara Adam tarafından izlendiğini iddia eden hasta, gizemli biçimde iz bırakmadan kaybolur. Şimdi kendi hayatını da hastanınkini de tehlikeye atan korkunç bir oyunun ortasındaki Dr. Ellen Roth için hiç kimseye güvenemediği umutsuz bir savaş başlamıştır. Çalışmaktan başka çaresi kalmayan genç psikiyatrist, korku, şiddet ve paranoyadan oluşan bu labirentte çıkış yolunu bulabilecek midir?

Yine yeniden bir gerilim romanı. Wulf Dorn sever biriyseniz tarzını az çok bilirsiniz. En sevdiği şey psikoloji olup psikiyatrist ve hastaları ile ilgili olduğunu bilirsiniz. Yine kurgusu çok güzel, dili ise akıcı bir eser. Wulf Dorn’dan ilk okuduğum kitap olmasına rağmen başka kitaplarını merakla okuyacağımı şimdiden görebiliyorum. Olayları okuru başka bir atmosfere götürebilir. Yine korkabilirsiniz. Kesinlikle bununda filmi olmalı diyeceğiniz bir kitap olucak. Rüyalarınıza girebilir. Hatta kabuslarınız olabilir. Ama gerilim, korku sever olmak bunu gerektirir.

Kitap psikiyatrist olan Ellen Roth’un hastasıyla olan görüşmelerinden sonra hastasının kendisini takip eden kişi ve ardından hastasının kaybolmasıyla ilişkisi olan bir olay silsilesinin içerisine düşer. Fakat bununla beraber psikiyatristin başka korkularından gün yüzüne çıkıcaktır. Kurgusuna hayran kalmamak elde değil. Muhteşem, bir solukta okuyacağınız bir kitap. Şimdiden iyi okumalar.

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

_______________________________________________________________________________

Bir Josh Malerman kitabı “Kafes”

“Sakın gözlerini açma!”

“Dışarıda bişey var. Görülmemesi gereken korkunç bir şey. Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. Ne olduğunu ve nereden geldiğini kimse bilmiyor. Malorie ve iki çocuğu olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan arasındaydı. Ancak sağ kalan ve kapılarını çalan insanlar arttıkça ortaya yüzleşmeleri gereken bir soru çıkmıştı: “Herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenebilirdi?”

Kitabın ne kadar korkutucu olduğunu tanıtımından, kitabın kapağından anlayabiliyoruz. Okurken benim gibi olayları yaşıyorsanız zaman zaman kitabı kapatıp etrafa bakıp buradayım diye kendinizi telkin edebilirsiniz.

Kafes gerilim türünde yazarın 2014 yılında çıkarmış olduğu ve haftalarca 1 numarada kalan kurgusu ve dilinin akıcılığı sayesinde gerilim severlerin elinden bırakmayacağım bir kitap olmuştur.

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments