Bir Sebastian Fitzek Kitabı ”Uyurgezer”

Uyurgezer: Taşınanların Bir Süre Sonra Delirdiği Veya İntihar Ettiği Bir Ev, Nereye Açıldığı Bilinmeyen Bir Kapı Ve Dehlizlerden Oluşan Karanlık Bir Labirent… Leon bir sabah uyandığında, karısının eşyalarını toplayıp kaçarcasına evden ayrıldığını görür. Kadının yüzünde ve kollarında morluklar vardır. Leon’un aklına gelen ilk şey artık geride kaldığına inandığı hastalığı olur: uyurgezerlik. Yoksa yine geceleri ikinci benliği devreye girip insanlara zarar vermeye mi başlamıştır? Bu soruya bir cevap bulabilmek için uykuya dalmadan önce başına hareket sensörlü bir kamera yerleştirir. Sabah görüntüleri izlediğinde ise dehşete düşer: Yatak odasındaki gardırobun arkasında daha önce hiç görmediği gizemli bir kapı vardır. Onu bilinçaltının en karanlık köşelerine girmeye zorlayan bir kapı…Hayal ile gerçeği ayıran çizgi bulanıklaştığında, insan kendini, kendisinden bile korkacak bir hale getiren ürkütücü bir kabusun içinde bulabilir mi?

 

Bir Sebastian Fitzek Kitabı ”Uyurgezer”

 

Taşınanların Bir Süre Sonra Delirdiği Veya İntihar Ettiği Bir Ev, Nereye Açıldığı Bilinmeyen Bir Kapı Ve Dehlizlerden Oluşan Karanlık Bir Labirent… Leon bir sabah uyandığında, karısının eşyalarını toplayıp kaçarcasına evden ayrıldığını görür. Kadının yüzünde ve kollarında morluklar vardır. Leon’un aklına gelen ilk şey artık geride kaldığına inandığı hastalığı olur: uyurgezerlik. Yoksa yine geceleri ikinci benliği devreye girip insanlara zarar vermeye mi başlamıştır? Bu soruya bir cevap bulabilmek için uykuya dalmadan önce başına hareket sensörlü bir kamera yerleştirir.

Sabah görüntüleri izlediğinde ise dehşete düşer: Yatak odasındaki gardırobun arkasında daha önce hiç görmediği gizemli bir kapı vardır. Onu bilinçaltının en karanlık köşelerine girmeye zorlayan bir kapı…Hayal ile gerçeği ayıran çizgi bulanıklaştığında, insan kendini, kendisinden bile korkacak bir hale getiren ürkütücü bir kabusun içinde bulabilir mi?

uyurgezer

Gerilim severler Sebastian Fitzek hakkındaki düşüncelerim bellidir, değişmez. Yazar mükemmel olmakla kalmayıp her kitabı beni okudukça okumaya sürüklüyor. Terapi’yi anlatırken söylediğim gibi, gerilim isterseniz o size gerilim, korku, sır bunun gibi bir çok konu ile bütünleşen bir kitap sunuyor. Anlatımı hakkında yorum yapmak, anlatamayacak kadar güzel olması. Sadece okuyarak anlayabilirsiniz. İyi bir öneri, kitap okumaya başlayacaklar veya okumak için kitap arayışında olan herkese tavsiyemdir.

Uyurgezer hakkında ki yorumum nasıl bir bakış açısı olarak başlayabilirim. Yazar Uyurgezer’in kurgusu o kadar zengin ki hayran kalmamak elde değil. Psikolojik gerilim türünde en iyi eserlerden. Hastalıklar, korku adına çok güzel bir çalışma sonrasında çıkan bir eser. Uyurgezerlik sonucunda neler yaptığını hatırlayamayan Leon, kafa karıştırıcı olayları çözümlemeye çalışması, anlamlandırmaya neler olduğunu gerçeği bilmeye yönelik konulu bir kitap. Bununla birlikte kendi hastalığı tekrardan hayatını mahvetmeye yönelik bir gelişme sağladığını düşünmektedir.

 

Olayların dizilimi, çözümlenmeye başlaması elinizden bırakmayacağınızı gösteren bir dönüm noktası. Düşünün yatak odanın duvarından apartmanda bulunan dairelere girişi olan bir ev var. Ve bunu eşiniz gittikten, ona ulaşamadıktan sonra öğreniyorsunuz. Kendinizden korkuyorsunuz, çünkü geceye dair bir şey hatırlamıyorsunuz. Hayatınızın ortasında sizin dışınızda olan durumlar var. Bunu anlamlandırmaya çalışmak, sizin yüzünüzden mi bilmeye ihtiyacınız var. Leon neyin içine düştü, yada hep orada mıydı bilmeniz lazım.

 

Uyurgezer kitabını çok severek okudum, bitmesini hiç istemediğim bir kitap oldu gerçekten. Genelde sevdiğim kitapları hep merak eder, bitmesini hiç istemem. Bu kitap biranda bitecek. Son olarak kitapla ilgili bir bilgi daha: Acaba uyanıkken mi yoksa uyurken mi tehlikelisiniz? Şimdiden iyi okumalar.

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments