Bir Sarah Jio Kitabı “Yağmur Sonrası”

Yağmur Sonrası ;

II. Dünya Savaşı’nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet..

Bir Sarah Jio Kitabı “Yağmur Sonrası”

 

II. Dünya Savaşı’nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet..

Anne Colloway ne kadar çabalasada yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silrmiyordur. Bora Bora adasından adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, II. Dünya Savaşı’nın en hararetli zamanında Bora Bora adasında görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk. Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green’ e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürpertici bir cinayete şahit olana kadar. Savaş rüzgarlarla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek mi?

Sarah Jio aşkın yalın halini gelecek ve günümüze bağlantısını kurarak o kadar güzel anlatmış ki ben olsam ne yapardım demekten sizi alamıyor. Sarah Jio kitaplarında aşkın her türlü yüzünü görmek imkanımız var. İçerisinde tüm duyguları barındıran bir kitap. Sizi aşka, arkadaşlığa, ihanete şahit ediyor. Roman severler bu kitabı okurken ne demek istediğimi anlayacaksınız. Şimdi benden size bir tavsiye. Bazı kitapları okurken müzik eşliğinde devam etmeyi severim. Bu kitapla bütünleşen bu şarkıyı duyduğumda aklıma hemen Yağmur Sonrası gelmesi cabası. “Hey And I Need You Most” ikisi beraber muhteşem uyumlu bir çift oldu benim için. Huzura kavuşturan ikiliyi okuduğunuzda bana hak vereceksiniz. Şimdiden iyi okumalar.

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
6
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments