Bir Sarah Jio kitabı “Mart Menekşeleri”

mart menekşeleri

Mart Menekşeleri ; Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü bir yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla göz yaşı dökmez.

Bir Sarah Jio kitabı “Mart Menekşeleri”

mart menekşeleri

Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir.
Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü bir yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla göz yaşı dökmez.

Büyük yengesi Bee, mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla bu teklifi kabul eder.

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış, kırmızı kadife kaplı bir günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikayesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir.

Sarah Jio kitabı geçmişle günümüz arasında özel bağ kurup zaman zaman hüzünlendirip gerçek aşkın varlığını anlatır. Bütün kitapları size bu umudu verecektir. Yazar okurun kimi zaman hüzünlendirip kimi zaman heyecanlandırıp iniş çıkışlarda gezindirir. Bu kitabıyla Sarah Jio Library Journal En İyi Kitap ödülüne layık görülmüştür.

Bütün kitapları gibi bu da büyülü bir eser. Böğürtlen Kışı, Yağmur Sonrası, Gündüzsefası gibi kitapları mevcuttur. Hepsini ayrı ayrı seveceksiniz. Beklentilerinizi her kitapta daha da artıcak. Kesinlikle bunu yerine getirecek. Karakterlerin duygularını tek tek hissedecek, onların acılarını benimseyeceksiniz. Zaman, yer gözetmeden olayları yaşayacaksınız. İyi okumalar.

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

______________________________________________________________

Bir Orhan Pamuk kitabı “Kırmızı Saçlı Kadın”

“Hayat efsaneyi tekrar eder.”

Kırmızı Saçlı Kadın romanının İstanbul yakınlarında bir kasabada 30 yıl önce yaşanan aşk hikayesi anlatılıyor. 1980’lerin ortasında geleneksel usulle kuyu kazan Mahmut usa ile çırağı ‘küçük bey’ Cem zor bir arazide su ararlarken kasabanın dışındaki sarı çadırda esrarengiz bir tiyatrocu kadın her gece eski masal ve hikayeleri yeniden anlatmaktadır. Roman bir yandan genç kahramanın aşk, kıskançlık, sorumluluk ve özgürlük duygularıyla derinden tanımasını hikaye ederken diğer yandan medeniyetler üzerinden babalar ve oğullar otoriterlik ve birey olma konularını tartışıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments