Bir Riley Sager Kitabı “Kurtulan Kızlar”

Kurtulan Kızlar; 10 yıl önce Quincy Carpenter 5 arkadaşı ile birlikte tatile gitmiş ve tek başına dönmüştü; sadece filmlerde görebileceğiniz türden bir katliamdan sağ kurtulan tek kişiydi bir anda kimsenin üyesi olmayı arzu etmeyeceği bir kulübün basında kurtulan kızlar adı ile anılan benzer şekilde sağ kalanlardan oluşan bir grubun üyesi olmuştu.

 

Bir Riley Sager Kitabı “Kurtulan Kızlar”

 

10 yıl önce Quincy Carpenter 5 arkadaşı ile birlikte tatile gitmiş ve tek başına dönmüştü; sadece filmlerde görebileceğiniz türden bir katliamdan sağ kurtulan tek kişiydi bir anda kimsenin üyesi olmayı arzu etmeyeceği bir kulübün basında kurtulan kızlar adı ile anılan benzer şekilde sağ kalanlardan oluşan bir grubun üyesi olmuştu. Üniversiteden atılan bir öğrencinin bıçağından geçirdiği 9 kız arkadaşını kaybeden Lisa, Nightlight Inn’deki vardiyasında çuval adama meydan okuyan Sam ve şimdi de çam evden Ve o diye söz ettiği adamdan kaçarak kanlar içinde ormanda koşturan Quincy.

Quincy artık iyiydi, hatta reçeteli Xanax’ı sayesinde harikaydı. Neredeyse nişanlısı sayılan, ilgili erkek arkadaşı Jeff ve popüler bir pasta blogu vardı. Güzel bir apartman dairesinde yaşıyordu ve yıllar önce hayatını kurtaran polis memuru Coop desteğini ondan asla esirgemiyordu. O geceye ait detaylarını büyük bir çoğunluğunu hatırlamıyordu; geçmiş geçmişte kalmıştı.

Ta ki kurtulan kız Lisa küvetinde, bileklerini kesmiş olarak bulunana ve kurtulan kız sam, Quincy’nin kapısında belirene kadar.

 

Kitabı uzun zamandır okumak istiyordum fakat araya başka kitaplar girmişti. Okumaya başladığımda yazarı tanımadığım için pek bir beklenti oluşturmamıştım. Fakat konuları,dili, akıcılığı bayağ etkileyici. Gerilim tarzı severler bu kitap kitaplığınızda bulunmalı. Quincy kurtulan kız olmak istememesi ve bununla beraber herkese normale döndüğünü göstermeye çalışmaları biraz sinirinizi bozabilir.

Fakat Lisa intiharı ve asıl gerçeğin cinayet olduğunu öğrenince yaşadıkları, doğru yolu bulmasını sağlıyor. Bununla beraber Lisa’nın katilini bulma aşamaları katil hakkında fikir yürütmek Quincy’nin unuttuklarını hatırlamasını ve hayatının alt üst olmasını gözler önüne serecek. Acaba Sam’in gelişiyle mi olmuştu bu olaylar, yoksa, içinde bir parça savaşçı var mıydı? Hayatını zorlaştıran ve korku salan yaşadıkları ve hemen hemen hepsini hafızasından silmesi neyin başlangıcıydı.

Bir o kadar da sonunu getirecekti. Yeterince ürpertici yaşananlar ardından normale dönmek Quincy için hiç kolay olmayacaktı. Asıl olayları hatırladığında yaşadığı gerilimi siz düşünün. Gerçek bildikleri aslında çarpıtılmış mıydı? Güven her zaman iyi midir? Bu sorular beni çelişkiye düşürdü açıkçası. Sizler ne yorum yapacaksınız merak içindeyim. Lisa’nın katilini tahmin edebilecek misiniz? Şimdiden iyi okumalar.

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments