Bir Nejat İşler Kitabı ”Ben Hep Senin Yanındaydım”

  • Home
  • İnceleme
  • Bir Nejat İşler Kitabı ”Ben Hep Senin Yanındaydım”

Ben Hep Senin Yanındaydım: Gözlerimi kapadım, seni düşledim. Yan koltuğumda oturuyordun, elinde bir kitap vardı. Göz göze geldik, ”masal okuyorum, iyi geliyor.” dedin. Yanıma kitap almayı unutmuşum, sıkıntımı anladın, kitabı bana uzattın. ”Al okumaya başla, iyi gelecek.” Teşekkür edip aldım kitabı elime. Tam ilk sayfayı çevirecekken uçağın güvenlik anonsu düşlerimden uyandırdı beni. Gözümü açtığımda, hostes kılığına bürünmüş dünyanın en güzel kadını, portakal suyu uzattı, çapkın bir göz kırpış eşliğinde.

Bir Nejat İşler Kitabı ”Ben Hep Senin Yanındaydım”

Ben Hep Senin Yanındaydım

Gözlerimi kapadım, seni düşledim. Yan koltuğumda oturuyordun, elinde bir kitap vardı. Göz göze geldik, ”masal okuyorum, iyi geliyor.” dedin. Yanıma kitap almayı unutmuşum, sıkıntımı anladın, kitabı bana uzattın. ”Al okumaya başla, iyi gelecek.” Teşekkür edip aldım kitabı elime. Tam ilk sayfayı çevirecekken uçağın güvenlik anonsu düşlerimden uyandırdı beni. Gözümü açtığımda, hostes kılığına bürünmüş dünyanın en güzel kadını, portakal suyu uzattı, çapkın bir göz kırpış eşliğinde.

”Buyurun Nejat bey”

”Teşekkür ederim.”

 

Bardaktan bir yudum aldım, havai fişekler patladı içimde. Votka portakal! Tekrar kapattım gözümü, düşümde seni görmek için, kitabı geri verecektim. Yoktun. Kitabın kapağına baktım:

Ben Hep Senin Yanındaydım.

Masallara daldım.

 

Ben Hep Senin Yanındaydım. İsmi okumama sebep olmakla beraber, tabi ki yazarının Nejat İşler olması çok etkili. Nejat İşler ‘in bu yönü olması biraz sevindirici ama kalmasının istediğim meslek oyunculuk. Kitap yorumu olarak ne denilebilir bilemiyorum ama bir çok hikaye merak uyandırıcı. Hayat içinden bir çok hikaye var. Benim en sevdiğim iki arkadaşın Lilith adındaki kadına aşık olması. Konular çerez gibi, aslında kitabın tamamı öyle. Sanatsal bir eser beklentiniz olmazsa bu kitaptan, okuduktan sonrada hayal kırıklığına uğramazsınız.

 

Nejat İşler’ e gelince oyunculuğunu çok sevdiğim, daha çok filmlerde görmek istediğim bir oyuncu. Çoğu zaman sadece o var diye izlediğim dizileri hatırlıyorum da, tekrarlarını bile seven ben. Ama kitap yazmak meşakkatli, yolunun buna dönmesi ve çaba sarf etme olduğu için açıkçası Nejat İşler’ de bunu göremedim. Görmek de istemem yani oyunculuğunu sevdiğim kişinin kitap yazmak, yeni bir şeyler denemek uğruna oyunculuğunu bırakmasını istememek bencillik olmaz galiba.

 

Nejat İşler severler, onu sevdiğiniz için aynı benim yapmış olduğum gibi kitabı alabilirsiniz. Beklenti düşük olursa, benim gibi sevebilirsiniz bile. Şimdiden iyi okumalar.

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments