Bir Kristin Hannah Kitabı ”Ateşböceğinin Şarkısı”

  • Home
  • İnceleme
  • Bir Kristin Hannah Kitabı ”Ateşböceğinin Şarkısı”

Ateşböceğinin Şarkısı; Uzun zaman önce, hayatımın en kötü gecesinde Ateşböceği Yolu denen kapkaranlık bir sokakta yapayalnız yürürken ruhuma dokunan biriyle karşılaştım.

O gün bizim başlangıcımızdı. Aradan otuz yıl geçti… Tully ve Kate. Sen ve ben dünyaya karşı. Seninle sonsuza dek dost kalacağız.

 

Bir Kristin Hannah Kitabı ”Ateşböceğinin Şarkısı”

ateşböceğinin şarkısı

Uzun zaman önce, hayatımın en kötü gecesinde Ateşböceği Yolu denen kapkaranlık bir sokakta yapayalnız yürürken ruhuma dokunan biriyle karşılaştım.

O gün bizim başlangıcımızdı. Aradan otuz yıl geçti… Tully ve Kate. Sen ve ben dünyaya karşı. Seninle sonsuza dek dost kalacağız.

Ama her hikâyenin bir sonu vardır, değil mi? Bir şekilde yola devam etmen gerekir.

Geçmişi yaralarla dolu Tully…
Fedakârlığıyla etrafına ışık saçan Kate…
Onların dostluğunu ölüm bile bozamaz.

Kitabı okurken Kristin Hannah ‘ın Ateşböceğinin Şarkısı’nda ne kadar çok değerlere öncelik vermiş diye düşündüm. Yazarı genelde aşk kitaplarını okudum ama bu kitabı dostluk üzerine yazılmış, büyük kayıplar, üzüntüler üzerinden yazılmış olması beni çok etkiledi. Ateşböceğinin Şarkısı’nın dilinin sürükleyici olduğunu söylemem gerek. Tully’nin yaşadıkları kalbime çok dokundu. Hayatta yalnız bırakılan bir kız, aslında ne olması gerektiğinin bilemeyecek kadar büyümemiş bir kadın.

 

Ateşböceğinin Şarkısı hayatı boyunca hayranlık duyduğu kız arkadaşının ölümü onu derinden etkiliyor. Acısını yaşamasına izin verilmeden daha hiç büyümediğini anlamış oluyor. Bu kayıp, bir zamanlar en yakın arkadaşı olan Kate’in ölümü ve onun ailesiyle kopuşunu gözler önüne sererken yaşadığı trafik kazası ve ardından komada kalması hayata karşı duruşunu anlamasına yol açıyor. Aslında bu ölümle beraber bir çok üzücü kayıp yaşaması onun hayata karşı zayıf duruşunu gösteriyor, Kate’in derleyen toplayan olması ve onun ölümü bir çok ayrıntıyı geçmişte gömdüğü duyguları açığa çıkarıyor.

 

Ateşböceğinin Şarkısı size kayıpları sevinçleri anlatacak. Güzel bir dostluk hikayesi okuyacaksınız. Hayatın kısa olduğunu kayıp olmadan sevdiklerinizin değerli olduklarını söylemeniz gerektiğini size anlatacak.

Çok severek okudum. Kristin Hannah okumayı çok sevdim diyebilirim. Seveceğinizi düşünüyorum. Şimdiden iyi okumalar.

 

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments