Bir Kimberley Freeman Kitabı “Deniz Feneri Koyu”

  • Home
  • İnceleme
  • Bir Kimberley Freeman Kitabı “Deniz Feneri Koyu”

Deniz Feneri Koyu ; Ünlü bir kuyumcu ailesinin gelini olan Isabella Winterbourne, kalbi acıda kavrulsada, 1901 yılında eşiyle birlikte çok kıymetli hediyeyi Avustralya parlamentosuna teslim etmek zorundadır. Ancak gemi Queensland sahilinde batar ve bu kazadan sağ kurtulan tek kişi Isabella’dır.

Bir Kimberley Freeman Kitabı “Deniz Feneri Koyu”

Ünlü bir kuyumcu ailesinin gelini olan Isabella Winterbourne, kalbi acıda kavrulsada, 1901 yılında eşiyle birlikte çok kıymetli hediyeyi Avustralya parlamentosuna teslim etmek zorundadır. Ancak gemi Queensland sahilinde batar ve bu kazadan sağ kurtulan tek kişi Isabella’dır. Ve ne talihtir ki eşinin gözü gibi sakındığı hediye de kıyıya vurmuştur.
Isabella bir karar vermek zorundadır. Ya kocasının zengin ve baskıcı ailesine geri dönecektir yada elindeki bu hediyeyle yıllardır özlemini çektiği çektiği saklı rüyasını gerçekleştirecektir. İşte o an uçsuz bucaksız karanlık sahilde bir ışık dikkatini çeker ve Isabella deniz fenerin sığınağına bırakır kendini.

Bir asır sonra Libby Slater hiç karşılık beklemeden sevdiği adamı kaybedince artık ona anlamsız gelen Paris şehrini ardında bırakmaya karar verir. Yaşamının çocukluğunun geçtiği Deniz Feneri Koyu’nda devam ettirecektir. Ancak yirmi senedir hiç görülmediği kız kardeşinin düşüncesi onu endişelendirse de geçmişte yapılan hataların telafisi yoktur. Dahası fener evinde kalmaya başladığı günler ona bu koy’un her zaman sürprizlerle dolu olduğunu gösterecektir.

Kimberley Freeman ile Deniz Feneri Koyu kitabıyla tanıştım. Bu kitabı okuduktan sonra diğer kitaplarını büyük bir beklenti ile okuyacaksınız orası kesin. Ama aradığınızı bulacak yazarın dilini, akıcılığını, konuları çok seveceksiniz. Geçmişten günümüze gelen hikayeler gizli yaşantılar merak uyandırıyor. Kimberley bu kurgular, geçişleri çok güzel yapmış. Hayatın neler getirdiğini, aile ve aşk arasında kalmanın sonuçlarını Deniz Feneri Koyu’nda göreceksiniz. Okumayan, kitaplığında bekleten kişiler keşke daha önce okusaydım diyeceksiniz. Ben bir yıl beklettikten sonra okudum. Önce okumadığım için pişmanlığını yaşadım. Bu tarz kitap seviyorsanız hemen başlamalısınız. Sizi alıp götürecek. İyi okumalar.

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

BİR SEBASTİAN FİTZEK KİTABI “TERAPİ”

Kendinizle yüzleşmeye hazır mısınız?
Tanık yok.
12 yaşındaki Josh tanımlanamayan bir hastalığın pençesindedir. Doktor muayenehanesindeki tedavisi sırasında, ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Dört yıl sonra, Josh’nin babası psikiyatrist Viktor Larenz’i bu trajediyle başa çıkabilmek için Kuzey Denizi’nde bir adada inzivaya çekilmiştir.

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız. […]