Bir Josh Malerman kitabı “Kafes”

Kafes;

“Dışarıda bişey var. Görülmemesi gereken korkunç bir şey. Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor.

“Sakın gözlerini açma!”

Bir Josh Malerman kitabı “Kafes”

“Sakın gözlerini açma!”

“Dışarıda bişey var. Görülmemesi gereken korkunç bir şey. Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. Ne olduğunu ve nereden geldiğini kimse bilmiyor. Malorie ve iki çocuğu olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan arasındaydı. Ancak sağ kalan ve kapılarını çalan insanlar arttıkça ortaya yüzleşmeleri gereken bir soru çıkmıştı: “Herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenebilirdi?”

Kitabın ne kadar korkutucu olduğunu tanıtımından, kitabın kapağından anlayabiliyoruz. Okurken benim gibi olayları yaşıyorsanız zaman zaman kitabı kapatıp etrafa bakıp buradayım diye kendinizi telkin edebilirsiniz.

Kafes gerilim türünde yazarın 2014 yılında çıkarmış olduğu ve haftalarca 1 numarada kalan kurgusu ve dilinin akıcılığı sayesinde gerilim severlerin elinden bırakmayacağım bir kitap olmuştur.

Gerilim türü sever biri olarak konusu beni çok heyecanlandırdı ve bir çırpıda okuyup bitirdiğim bir kitap oldu. Sonu benim için askıda kalmıştı fakat yazarın geçtiğimiz günlerde çıkarmış olduğu “Kafes” devam kitabı “Malorie” içime su serpti. Sorular cevap bulacak ve Malorie neler olduğunu göreceğiz. Yeni kitabı en kısa zamanda okumayı iple çekiyorum. Bu kitabı okumak gerçekten yürek ister diyebilirim. Hayatınızda belki de hiç bu kadar ürkmeyeceksiniz. Şimdiden iyi okumalar.

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

________________________________________________________________________________

Bir Hakan Günday kitabı ‘Az’

“Küçük bir kelime, büyük bir roman”
“11 yaşında bir tarikat şeyhinin oğluğla evlendirilen korucu kızı Derda ile hapisteki bir gaspçının aynı yaştaki oğlu “mezarlık çocuğu” Derda’nın bir mezarlıkta kesişen hayatlarının bu iki çocuğu kırk yıl boyunca her tür şiddetle yontup birbirlerine hazırlayışının, bu iki çocuğu birleştirmesinin hikayesi.

Kitabı okurken düşüncelerle baş başa kalıyorsunuz. Bu kadarla kalmayıp bu hikaye sizi üzebilir. Hatta umudun bittiği ana kadar hayal kırıklıklarını tek tek toplatabilir. Bir Hakan Günday sever biri olarak ilk okuduğum ve tarzını çok sevmeme yol açan kitabıdır. Kimine göre hayat bir kapı gözetleme deliğinde başlar. Nereden gelip nereye gittiğine bağlıdır. Sen mi yönlendirirsin kaderini yoksa ailen mi? Bu kadar kolay mı bu kadar basit mi acaba hayallerin yok olması?

 

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments