Bir Josh Malerman Kitabı ”Gölün Dibindeki Ev”

  • Home
  • İnceleme
  • Bir Josh Malerman Kitabı ”Gölün Dibindeki Ev”

Gölün Dibindeki Ev: İkisi de on yedi yaşındaydı. İkisi de korkuyordu. İkisi de evet diyordu. Mükemmel bir ilk randevuydu: üzerinde kanoyla kürek çekilen göller, sandviçler ve soğuk içecekler… Ama Amelia ve James aniden suyun altında yaşamlarını sonsuza dek değiştiren bir şey keşfettiler. İki katlı. Bir bahçeli. Ve ön kapısı da açık. Gölün dibinde bir ev. Amelia ve James için tek bir kural var: Evle ilgili soru sormak yok. Peki böylesine muhteşem bir yerin, belli bir bedelinin olmaması mümkün mü? İkili dalgaların altında parıldayan evde vakit geçirirken gerçekler de ortaya çıkmaya başlıyor: Bir Evin Boş Olması, Orada Kimse Olmadığı Anlamına Mı Geliyor?

Bir Josh Malerman Kitabı ”Gölün Dibindeki Ev”

 

gölün dibindeki ev

İkisi de on yedi yaşındaydı. İkisi de korkuyordu. İkisi de evet diyordu. Mükemmel bir ilk randevuydu: üzerinde kanoyla kürek çekilen göller, sandviçler ve soğuk içecekler… Ama Amelia ve James aniden suyun altında yaşamlarını sonsuza dek değiştiren bir şey keşfettiler. İki katlı. Bir bahçeli. Ve ön kapısı da açık. Gölün dibinde bir ev. Amelia ve James için tek bir kural var: Evle ilgili soru sormak yok. Peki böylesine muhteşem bir yerin, belli bir bedelinin olmaması mümkün mü? İkili dalgaların altında parıldayan evde vakit geçirirken gerçekler de ortaya çıkmaya başlıyor: Bir Evin Boş Olması, Orada Kimse Olmadığı Anlamına Mı Geliyor?

 

Josh Malerman ile ilk olarak Kafes kitabı ile tanıştık. Kafes’i bir kısım kitle çok sevse bile eleştirilere maruz kaldı. Bu yazarın kurgularını çok seviyorum. O kadar bambaşka olaylar, hikayeler anlatıyor ki şaşmamak elde değil. Ne yalan söyleyeyim dilinin akıcı ve anlaşılır olması da etkiliyor. Gölün Dibindeki Ev bir gerilim romanı olmakla beraber yine bir Josh Malerman eserlerinde olan durum sonuca bağlayamama. Ben kitaplarda bir son göremiyorum. Bunun yüzünden çözümleyemiyorum açıkçası.

Kitap içeriği olarak başarılı kurgu, çok tatlı bir aşk anlatımı ve sizi sizden alacak güzel gerilim. Her şey elimizde. Bu güzel kitap bizim ihtiyacımız olan her şeyi karşılamakta. Kitabın adı bir kere Gölün Dibindeki Ev daha ne olsun.

İki gencin aşkı ve ilk buluşmalarıyla başlayan kitap, sırlar içinde gölün dibinde bir ev bulmalarıyla devam ediyor. Olaylar bir dizi içerisinde devam ediyor. Sizlerde oradasınız. Fakat devamına erişemiyorsunuz. Bir bakmışsınız ki kitap bitmiş. Acaba diyorum ikinci kitabı gelecek mi derken beklentim bomboş kalıyor. Merak ettiğim soru acaba bu sonları bile isteye mi yazıyor? Yoksa kurgu bulmak kadar son yazmakta iyi, başarılı değil mi?

Sonuca bağlarsak çok fazla kitap içerisinden bir şeyler anlatmak istemiyorum. Sonuçta kısa bir hikaye. Ama size gerilim vadediyor, bunu da fazlasıyla yerine getiriyor. Gölün Dibindeki Ev’de keşif yapmaya başlayan gençleri neler bekliyor sizlerde göreceksiniz. Acaba ev sahipsiz mi? Şimdiden iyi okumalar.

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments