Bir Jennifer McMahon Kitabı ”Söylemeyeceğine Söz Ver”

  • Home
  • İnceleme
  • Bir Jennifer McMahon Kitabı ”Söylemeyeceğine Söz Ver”

Söylemeyeceğine Söz Ver; Kırk bir yaşındaki okul hemşiresi, Alzheimer hastası olan annesi ile ilgilenmek için kırsaldaki evine dönmüştür. Geldiği ilk gece bir cinayet olur ve küçük bir kız öldürülür. Bu olay, kadının çocukluğunda yaşanan bir başka cinayete esrarengiz biçimde benzemektedir. Sınıf arkadaşları tarafından “Patates Kız” denilerek alay edip dışlanan yoksul arkadaşı Del de otuz yıl önce aynı şekilde öldürülmüştür. Del’in katili asla bulunamamış, o günden sonra küçük kız, hayalet hikâyeleri ve efsanelerde ölümsüzleşmiştir.

 

Bir Jennifer McMahon Kitabı ”Söylemeyeceğine Söz Ver”

söylemeyeceğine söz ver

Kırk bir yaşındaki okul hemşiresi, Alzheimer hastası olan annesi ile ilgilenmek için kırsaldaki evine dönmüştür. Geldiği ilk gece bir cinayet olur ve küçük bir kız öldürülür. Bu olay, kadının çocukluğunda yaşanan bir başka cinayete esrarengiz biçimde benzemektedir. Sınıf arkadaşları tarafından “Patates Kız” denilerek alay edip dışlanan yoksul arkadaşı Del de otuz yıl önce aynı şekilde öldürülmüştür. Del’in katili asla bulunamamış, o günden sonra küçük kız, hayalet hikayeleri ve efsanelerde ölümsüzleşmiştir.

Şimdi, yeni cinayetin soruşturması kahramanımızı karşı konulamaz bir şekilde içine çekerken, geçmişi ve geleceği korkunç, beklenmedik bir şekilde bir araya geliyor. Çünkü hiçbir şey göründüğü gibi değil… Ve gençliğinin hayaletleri unutulmaktan çok uzak.

 

Söylemeyeceğine Söz Ver bizlere aşkı, dostluğu, bağlılığı ve ihaneti muhteşem kurgusuyla anlatıyor. Geçmişte arkadaşının kalbini kırarak ona zarar vermesi kırk yaşına geldiğinde peşini bırakmayacaktır. Eski hayaletler peşini bırakmayacak, intikam almak isteyeceklerdir. Jennifer McMahon kurgusunu özenle seçmiş yaratıcılığını büyük bir ustalıkla sergilemiştir. İçerisinde polisiye, gerilim, hayalet hikayesi derken her şeyden bir miktar kattığını görebiliyoruz.

 

Bu kitabı bulmak epey bir zamanımı almıştı. Artık diğer kitaplarını stokladım. Severek okuduğum kitap her seferinde beni şaşırtan, hayran bırakan bir yazar. Geçmiş gelecek arasında gidip gelen yazar, iç içe geçen sırlarla kaplı bir roman. 1970’lerde yaşanan cinayet 2002’de başka bir cinayetle bağlantısı olup olmadığı tartışılırken, Kate esiklere götürür düşünceleri. Akıcı bir şekilde ilerleyen kitap, size hayaletlere inanıp inanmadığınızı soracak. Söylemeyeceğine Söz Ver kurgudan ibaret olan ama benim bir türlü etkisinden çıkamadığım bir kitap olmuştur.

 

Mutlaka okunması gereken bir yazar olup, her kitabı beni ayrı heyecanlandırıyor. Severek cani gönülden tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi okumalar.

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments