Bir Jennifer McMahon Kitabı “Şeytanın Eli”

şeytanın eli

Jennifer McMahon’la tanışma kitabım Şeytanın Eli. Her ne kadar Wulf Dorn, Sebastian Fitzek, John Katzenbach listemin başında yer alsa da, Jennifer McMahon kitapları bu listeyi alt üst etti diyebilirim.

 

Bir Jennifer McMahon Kitabı “Şeytanın Eli”

şeytanın eli

 

West Hall’de insanlar gizemli bir şekilde ortadan kayboluyor ve bu vakalara dair kasabada çeşitli efsaneler dolaşıyordur. En tuhaf olayda 1908 yılına dek uzanır. Sonra Harrison Shea, biricik kızının ölümünden bir kaç ay sonra evinin arkasında ölü bulunur.

Bugünse on dokuz yaşındaki Ruthie, annesi ve kız kardeşiyle Sara’nın evinde yaşamaktadır. Genç kızın annesi Alice, daima insanlardan uzak olmak konusunda ısrarcı bir tavır sergilemiştir. Ne var ki bu kararı, acı verici sonuçlara yol açar. Ruthie bir sabah uyandığında, annesinin kaybolduğunu fark eder. İpuçlarının peşine düşen genç kız, annesinin yatak odasında ki döşeme tahtalarının altında gizlenmiş bir kitap bulur. İçinde yazılanlar Sara Harrison Shea’ya aittir. Ruthie bu tarihi gizemin içine çekildiğinde, annesini arayan tek kişinin kendisi olmadığını da fark eder.

Jennifer McMahon’la tanışma kitabım Şeytanın Eli. Her ne kadar Wulf Dorn, Sebastian Fitzek, John Katzenbach listemin başında yer alsada, Jennifer McMahon kitapları bu listeyi alt üst etti diyebilirim. Şeytanın Eli alışagelmiş bir kitap olmamakla beraber, yazar okurlarını şaşırtmayı çok seviyor. Diğer kitapları okudukça daha çok hayranı olucağınız bir yazar.

Kitap içeriği olarak Sara’nın 1908’de tuttuğu günlüğünün kitap haline getirilmiş hali ve gününüzle ilişkisini anlatmaktadır. Olayların çözümlenmesini bekleyen kişiler haline geliyoruz. Ürkütücü bir kitap olması benim için daha çekici hale geliyor.
Ürkütücü olan şey, kaybolan, ölen insanların akıbetleri, olayların yazarın okuru yüzleşmesini sağladığı varsayımlar, düşüncelerin paramparça olduğu anlar. Kitap kurgusunu, konusunu çok beğendim. Okuduğum gerilim kitaplarından en iyi arasında.

Jennifer McMahon kitaplarını özenle yazdığını, korkuyu açıklamak yerine konusu ile gerilim çi yarattığını söyleyebilirim. Paylaştığım, öneride bulunduğum kitaplarda anlamışsınızdır ne kadar korku, gerilim sever biri olduğumu. Zevkle okuyacağınız düşündüğüm bir kitap daha. Dediğim gibi Jennifer McMahon kitaplarını hemen okuyabilirsiniz. İyi midir diye düşünmeye gerek yok. Çünkü hepsi birbirinden güzel. Okuduğum McMahon kitaplarından Söylemeyeceğine Söz Ver, Sakın Arkana Bakma, 29.Oda hepsi de muhteşem. Şimdiden iyi okumalar.

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments