Bir Gleen Meade Kitabı ”Buz Kapanı”

Buz Kapanı: Hayatını yoksul müvekkillerine adamış avukat Jennifer March, gençliğinin bittiği günün anısıyla yaşamak zorundadır: Bir yatırım bankasında yönetici olan babası, İsviçre’ye yaptığı bir seyahatte kaybolur; aynı günlerde, evlerine yapılan bir saldırıda annesi vahşice öldürülür, erkek kardeşi yaralanır ve kendisine de tecavüze kalkışılır. Yıllar sonra kardeşi, müvekkilleri ve tek dostu, polis memuru Mark Ryan’dan ibaret basit hayatı bir anda, yeniden altüst olur; Alpler’in sırtındaki bir buzul yarığında bulunan bir ceset, Jennifer March’ı yeniden geçmişe döndürür. Babasının asıl kimliğini ve neden ortadan kaybolduğunu öğrenme ümidiyle Avrupa’ya doğru yola çıkan Jennifer, kuşkulu karakterlerin ördüğü, sürekli değişen bir örümcek ağında yaşanan yüksek tempolu bir kovalamaca da çırpınan bir kurban haline gelecektir.

 

Bir Gleen Meade Kitabı ”Buz Kapanı”

 

Hayatını yoksul müvekkillerine adamış avukat Jennifer March, gençliğinin bittiği günün anısıyla yaşamak zorundadır: Bir yatırım bankasında yönetici olan babası, İsviçre’ye yaptığı bir seyahatte kaybolur; aynı günlerde, evlerine yapılan bir saldırıda annesi vahşice öldürülür, erkek kardeşi yaralanır ve kendisine de tecavüze kalkışılır. Yıllar sonra kardeşi, müvekkilleri ve tek dostu, polis memuru Mark Ryan’dan ibaret basit hayatı bir anda, yeniden altüst olur; Alpler’in sırtındaki bir buzul yarığında bulunan bir ceset, Jennifer March’ı yeniden geçmişe döndürür. Babasının asıl kimliğini ve neden ortadan kaybolduğunu öğrenme ümidiyle Avrupa’ya doğru yola çıkan Jennifer, kuşkulu karakterlerin ördüğü, sürekli değişen bir örümcek ağında yaşanan yüksek tempolu bir kovalamaca da çırpınan bir kurban haline gelecektir.

buz kapanı

Gleen Meade okurlarının en sevdiği eserlerinden olan Buz Kapanı, sizleri nefessiz bırakacak bir polisiye-gerilim kitabı. Eğer Gleen Meade okumadıysanız çok şey kaybettiğinizi söylemem gerekli. Jennifer, annesini esrarengiz bir olayda kaybetmiş, kardeşi de aynı gece kendisini tekerlekli sandalyeye bağlayacak kadar derin bir yara almıştır. Üstelik babası da ortadan kaybolmuştur. Babasının cesedi yıllar sonra İsviçre Alplerinde donmuş olarak bulunup, Jennifer’in hayatı büyük zorlukların ve tehlikenin içerisine düşecektir. Büyük gerilimi anlatan bu kitap, sizi de düşündürecek, sonuçları bir türlü tahmin edemeyeceksiniz. Başarılı bir yazar olan Gleen Meade, dilinin akıcılığı, konunun ilgi çekici olması bunların bütün olarak sunulmasını sağlayarak okurun ilgi odağı olmuştur.

Buz Kapanı, yalanlar arasında yaşayan Jennifer’in hayatı adına sır perdelerinin açılmasıyla alt üst oluşu merak uyandıracak sizlere. Babasının kirli geçmişi ile ilgili bütün bilinmeyenleri tek tek bulması bunlarla gelen tehlikenin odağında olması ayrı bir ürkütücü durum. Tek kelimeyle muhteşem bir kitap. Gerilim severler sizi derinden etkileyecek. Kitapta tempo hiç düşmüyor, okurken farkına varıyorsunuz. Kitabın nasıl bittiğini anlamayacaksınız. Sürükleyici ve bir o kadar da etkileyici bir roman. Şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi okumalar.

 

Diğer inceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments