BİR AAMİR KHAN FİLMİ: HER ÇOCUK ÖZELDİR

  • Home
  • Film
  • BİR AAMİR KHAN FİLMİ: HER ÇOCUK ÖZELDİR

Her çocuk özeldir Aamir Khan’ın başyapıtlarından birisidir. Bu filmde hem oyunculuk hem de yönetmenlik yapmıştır. Yayınlandığı dönemden bu zamana ilgiyle izlenen filmler arasına girmiştir.

BİR AAMİR KHAN FİLMİ: HER ÇOCUK ÖZELDİR

 

Konusu

her çocuk özeldir

Her Çocuk Özeldir, problemli bir çocuk olan Ishaan’ın hayatını anlatmaktadır. Ishaan Awasthi, 8 yaşında bir çocuktur. Ishaan kimse tarafından takdir edilmeyen bir çocuktur. Hiç arkadaşı yoktur. Okulda dersleri kötüdür ve arkadaşları ile sık sık kavga eder. Ailesi bundan dolayı ona kızgındır ve onlar daha çok abisini desteklerler.

Herkes tarafından dışlanan Ishaan, ailesi tarafından bir yatılı okula gönderilir. Burada disipline edilmesi istenir. Ancak Ishaan’ın durumu burada da aynı olur ve hiç mutlu değildir. Ta ki resim öğretmeni Ram Shankar onun hayatına girene kadar.

Ram Shanlar, Ishaan’ın mutsuz ve yalnız olduğunu farkeder ve bunu araştırmaya başlar. O, aslında Ishaan’ın problemli değil, çok özel bir çocuk olduğunu fark eder. Onun hayatına yaptığı ufak dokunuşlarla, onun kendisini anlamasını sağlamıştır. Bu film dram yapıtları içerisinde en iyi filmler arasındadır.

Yönetmen: Aamir Khan

Yapımcı: Aamir Khan, Ajay Bijli, Sanjeev K. Bijli

Yapım Yılı: 2007

Ülke: Hindistan

Karakterler

her çocuk özeldir

Aamir Khan

her çocuk özeldir

O, bu filmin hem yönetmenliğini hem de oyunculuğunu üstlenmiştir. Bu filmde resim öğretmeni Ram Shankar rolünde karşımıza çıkmıştır. Renkli, cesur, anlayışlı ve yardımsever bir kişiliğe sahiptir. Ishaan’a yardım etmeye çalışmış ve insanların ona inanmasını sağlamıştır. Zamanla Ishaan ile arasında bir bağ oluşmuştur.

Darsheel Safary

her çocuk özeldir

Bu filmde Ishaan Awasthi karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Mutsuz, problemli, dışlanan ve yalnız bir çocuktur Ishaan. Etrafındaki kimse onun sorununu anlayamamış ve hep dışlanmıştı. Resim öğretmeni Ram Shankar ile tanışana kadar mutsuz ve yalnızdı ancak onunla tanıştıktan sonra kendine inanmaya ve kendini anlamaya başlamıştır. Zamanla resim öğretmeni ile arasında bir bağ kurmaya başlamıştır.

Diğer Oyuncular: Tisca Chopra, Vipin Sharma, Tanay Chheda, Sachet Engineer, M.K. Raina, Meghna Malik.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
77
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments